Bio Central

Bio Central, tř. Karla IV. 774, Hradec Králové

Pokladna je otevřena vždy minimálně půl hodiny před začátkem první projekce a zavírá půl hodiny po začátku posledního představení. Před otevřením pokladny je možné vstupenky zakoupit na baru.


Nejlepší kino v Hradci Králové. Kino je zaměřeno na kvalitní filmovou tvorbu a artový film. Poskytuje také alternativní program, jakým je opera, divadlo nebo balet v kině. Hostí významné filmové přehlídky a festivaly. Uvádí také dokumentární tvorbu a podporuje začínající filmaře.

V kině jsou dva výstavní prostory: foyer a Centralbar. Ten je určen zejména pro výstavy začínajících autorů.
Centralbar má kapacitu 50 míst k sezení. Od jara do podzimu je navíc možno posedět na příjemné zahrádce ve vnitrobloku. Prostor Centralbaru je zcela nekuřácký. Kouřit je možné pouze na zahrádce - a to do 22 hodin.
Kino je vybaveno plošinami pro vozíčkáře (do velkého sálu a videokavárny) a bezbariérovou toaletou. Vstup na balkon a do Studia Garsonka bezbariérový není.
Do kina i baru mají povolen vstup “neštěkající” pejsci.

Kino má v současné době tři promítací prostory:
Velký sál
s kapacitou 384 míst, včetně tří "léží".

Velký sál má bezbariérový přístup do přízemí pomocí plošiny pro vozíčkáře. Technické vybavení:
Projektor umožnující 4K projekci a server s 8TB diskovým polem. Zvukový systém v konfiguraci 7.1 pro DCI projekce. Projekční plátno s odrazivostí 1,7 a o šířce 12 metrů. Je možné odbavit prakticky jakýkoliv AV obsah.

Studio Garsonka s kapacitou 25 míst.
Alternativní prostor pro menší filmové akce. Sezení je variabilní. Studio Garsonka je ve 2. patře kina a je přístupné pouze po schodech. Technické vybavení: HD videoprojektor, zvukový systém 2.1 a multimediální přehrávač většiny AV obsahu. Projekční plocha o šířce 3 metry.

Videokavárna s kapacitou 35 míst.
Variabilní prostor s mobilním oddělením a zatemněním prostoru. Vhodný zejména pro VJ a přednášky s možnou stolovou úpravou. Technické vybavení: HD videoprojektor, zvukový systém 5.1 a multimediální přehrávač většiny AV obsahu. Projekční plocha o šířce 2,5metru.